Navigeringsmeny
Tiedotteet 2014

Pressmeddelanden 2014

Pressmeddelanden 2014

Yllättävätkö asiakkaittesi muuttuvat tarpeet – vai osaatko ennakoida ne? (Kainuun ELY-keskus)

Oletko valmis, jos kaikki ei menekään kuin Strömsössä? Entä jos isketkin kultasuoneen?

Maailma muuttuu nopeasti, joten yrityksen ja yrittäjän täytyy olla ketterä. Ketterä yritys tunnistaa ympäristön heikot signaalit, trendit ja megatrendit ja pystyy hyödyntämään niitä. Opi ymmärtämään ennakoinnin merkitys liiketoimintasi suunnittelussa!

Kainuun ELY-keskuksen oman tuotannon hankkeet (Tulevaisuuden työvoima -projekti, Kainuun alueen seudulliset yrityspalvelut, PK-yritysten kehittämispalvelut ja Kansainvälinen työvoima -projekti) ovat päättymässä syksyn aikana. Haluamme kiittää asiakkaitamme, yhteistyökumppaneitamme ja sidosryhmän jäseniä tiiviistä ja toimivasta yhteistyöstä.
Kutsumme teidät ennakointityöpajaan torstaina 28.8.2014 Scandic Hotel Kajanukseen.

Ilmoittautumiset torstaihin 21.8. mennessä sähköpostitse osoitteeseen [email protected]. Paikkoja on varattu 50 nopeimmalle, varaathan paikkasi ajoissa. Myös media on tervetullut tilaisuuteen.
 

Terveisin
Anni Määttä
Projektipäällikkö
Tulevaisuuden työvoima -projekti, puh. 029 502 3644

Ari Kainulainen
Projektipäällikkö
Kainuun alueen seudulliset yrityspalvelut

Päivi Lappalainen
Projektipäällikkö
Pk-yritysten kehittämispalvelut Kainuussa

Ellinoora Neitola
Projektipäällikkö
Kansainvälinen työvoima -projekti


Regional information