Hyvä työelämä Etelä-Savossa

Tietoa työelämän laadusta, työhyvinvoinnista ja työn tuottavuudesta

Tapahtumat

Tältä sivulta löydät kaikki tapahtumat sekä tulossa oleviin tapahtumiin oikoreitin ilmoittautumiseen ja lisätietoihin. Alavalikosta löydät tarkempia tietoja Työhyvinvoinnin aamu- ja iltapäiväkahveista, Hyvän työn spurtista sekä Hyvä työelämä -oppimisverkostosta, jotka ovat vakiintuneita palveluitamme.

 

Tulossa

Työhyvinvoinnin kahvit etänä: Tutki ja kehitä työtä - työn muotoilu tiimin vahvuutena to 30.10.2025 klo 8:05 - 9:30

Petovoimaa 2 -tulevaisuusvuoropuhelu ti 21.10. klo 14.00–15.30 Teamsissa

  • Tilaisuuden järjestää Johtamisen ja työhyvinvoinnin Bootcamp – maailman parasta työelämää Etelä-Savoon -hanke
  • Ilmoittaudu mukaan 17.10. mennessä

  • Lisätietoa tapahtumauutisesta

Mennyt tapahtuma: Hyvän työn spurtti etänä 3. - 28.3.2025

Hyvä työelämä 1.10. – 28.11.2025 etänä menossa

 

Kaikki tapahtumat

 

Facebookissa Johtamisen ja työhyvinvoinnin Bootcamp -leiriviikko 12. – 16.2.

Huomasitko, että Hyvä työelämä Etelä-Savossa -Facebookissa on menossa Johtamisen ja työhyvinvoinnin Bootcamp -leiriviikko 12. – 16.2.2024? Jos se on jäänyt hiihtoloman suunnittelukiireisiin, niin vielä ehdit hyvin seuraamaan, mitä viikon aikana tapahtuu, kun Ilkat-In ja Etelä-Savon Liikunta ry, ESLi vievät sinut somen kautta Johtamisen Bootcampiin, joka on Euroopan unionin osarahoittama hanke.

Pääset helposti seuraamaan some-viestintäämme verkkosivujemme kautta tai suoraan Facebookin tai LinkedInin kautta. Jos organisaatiosi haluaa tuoda esiin teidän hyviä työelämän käytäntöjä tai hyväksi koettuja juttuja, niin näiden kanavien kautta voit päästä esiin. Ota yhteyttä suoraan, niin katsotaan, miten pääsemme helposti yhteiseen tavoitteeseen: Tuija Toivakainen, johtava asiantuntija, Etelä-Savon ELY-keskus, [email protected], 0295 024 220, X:ssä @toivakainen.

 

Hyvä työelämä Etelä-Savossa -verkkosivu

Facebook 

LinkedIn