Yritysten kehittämispalvelut

Huippuasiantuntijoiden apua yrityksen kehittämiseen helposti ja edullisesti

Yritysten kehittämispalvelut etusivu

Tee hakemus

Tee hakemus

Hakeminen on helppoa. Saat päätöksen tavallisesti noin viikossa. Tee hakemus Aluehallinnon asiointipalvelussa. Yritysten kehittämispalvelut ovat palveluvalikossa alimpana.

Yhteystiedot

Etelä-Pohjanmaa

  • Kari Välimäki, kari.valimaki(at)ely-keskus.fi, 0295 027 642

Etelä-Savo

  • Tiina Väärä, tiina.vaara(at)ely-keskus.fi, 0295 024 104
  • Katriina Säisä, katriina.saisa(at)ely-keskus.fi, 0295 024 090 Virkavapaalla 1.1.2021 alkaen

Häme

  • Sasu Pajala, sasu.pajala(at)ely-keskus.fi, 0295 021 120
  • Katja Halle, katja.halle(at)ely-keskus.fi, 0295 025 108
  • Johanna Jalonen (koulutukset), johanna.jalonen(at)ely-keskus.fi, 0295 025 154

Kaakkois-Suomi

  • Jarmo Heikkilä, jarmo.heikkila(at)ely-keskus.fi, 0295 021 165
  • Riikka Huhtanen-Pitkänen, riikka.huhtanen-pitkanen(at)ely-keskus.fi, 0295 029 123
  • Johanna Jalonen (koulutukset), johanna.jalonen(at)ely-keskus.fi, 0295 025 154

Kainuu

  • Päivi Lappalainen, paivi.lappalainen(at)ely-keskus.fi, 0295 023 643

Keski-Pohjanmaa

  • ​​​​​​Kari Välimäki, kari.valimaki(at)ely-keskus.fi, 0295 027 642
  • Henrik Granqvist, henrik.granqvist(at)ely-keskus.fi, 0295 028 551

Keski-Suomi

  • Pirjo Suhonen, pirjo.suhonen(at)ely-keskus.fi, 0295 024 601

Lappi

  • Jari Uusinarkaus, jari.uusinarkaus(at)ely-keskus.fi, 0295 037 141

Pirkanmaa

  • Jukka Ojala, jukka.ojala(at)ely-keskus.fi, 0295 036 204
  • Kirsti Pinomäki, kirsti.pinomaki(at)ely-keskus.fi, 0295 036 087

Pohjanmaa

  • Henrik Granqvist, henrik.granqvist(at)ely-keskus.fi, 0295 028 551
  • Henrik Broman, henrik.broman(at)ely-keskus.fi, 0295 028 545

Pohjois-Karjala

  • Päivi Vaarala, paivi.vaarala(at)ely-keskus.fi, 0295 026 020

Pohjois-Pohjanmaa

  • Päivi Lappalainen, paivi.lappalainen(at)ely-keskus.fi, 0295 023 643

Pohjois-Savo

  • Jari Vitikainen, jari.vitikainen(at)ely-keskus.fi, 0295 026 644

Satakunta

  • Timo Klimoff, timo.klimoff(at)ely-keskus.fi, 0295 022 053
  • Anne Jortikka, anne.jortikka(at)ely-keskus.fi, 0295 022 046

Uusimaa

  • Juha Seppälä, juha.a.seppala(at)ely-keskus.fi, 0295 020 955
  • Pirjo Karlsson, pirjo.karlsson(at)ely-keskus.fi, 0295 021 066
  • Ossi Paanala, ossi.paanala(at)ely-keskus.fi, 0295 025 015
  • Sasu Pajala, sasu.pajala(at)ely-keskus.fi, 0295 021 120
  • Päivi Niiles (koulutukset), paivi.niiles(at)ely-keskus.fi, 0295 021 113

Varsinais-Suomi

  • Jukka Ojala, jukka.ojala(at)ely-keskus.fi, 0295 036 204
  • Pirkka Hyssälä (koulutukset), pirkka.hyssala(at)ely-keskus.fi, 0295 023 037

"ELY-keskuksessa olevan henkilöstön asiantuntemus on ollut ratkaisevaa projektien onnistumisen kannalta."