Yritysten kehittämispalvelut

Huippuasiantuntijoiden apua yrityksen kehittämiseen helposti ja edullisesti

Yritysten kehittämispalvelut etusivu

Tee hakemus

Tee hakemus

Hakeminen on helppoa. Saat päätöksen tavallisesti noin viikossa. Tee hakemus Aluehallinnon asiointipalvelussa. Yritysten kehittämispalvelut ovat palveluvalikossa alimpana.

Yhteystiedot

 

Etelä-Pohjanmaa

  • Kari Välimäki, kari.valimaki(at)ely-keskus.fi, 0295 027 642

Etelä-Savo

  • Tiina Väärä, tiina.vaara(at)ely-keskus.fi, 0295 024 104

Häme

  • Sasu Pajala, sasu.pajala(at)ely-keskus.fi, 0295 021 120
  • Katja Halle, katja.halle(at)ely-keskus.fi, 0295 025 108
  • Johanna Jalonen (koulutukset), johanna.jalonen(at)ely-keskus.fi, 0295 025 154

Kaakkois-Suomi

  • Tuija Saarinen tuija.saarinen(at)ely-keskus.fi, 0295 025 008
  • Riikka Huhtanen-Pitkänen, riikka.huhtanen-pitkanen(at)ely-keskus.fi, 0295 029 123
  • Johanna Jalonen (koulutukset), johanna.jalonen(at)ely-keskus.fi, 0295 025 154

Kainuu

  • Päivi Lappalainen, paivi.lappalainen(at)ely-keskus.fi, 0295 023 643

Keski-Pohjanmaa

  • ​​​​​​Kari Välimäki, kari.valimaki(at)ely-keskus.fi, 0295 027 642
  • Henrik Granqvist, henrik.granqvist(at)ely-keskus.fi, 0295 028 551

Keski-Suomi

  • Pirjo Suhonen, pirjo.suhonen(at)ely-keskus.fi, 0295 024 601

Lappi

  • Jari Uusinarkaus, jari.uusinarkaus(at)ely-keskus.fi, 0295 037 141

Pirkanmaa

  • Jukka Ojala, jukka.ojala(at)ely-keskus.fi, 0295 036 204
  • Kirsti Pinomäki, kirsti.pinomaki(at)ely-keskus.fi, 0295 036 087

Pohjanmaa

  • Henrik Granqvist, henrik.granqvist(at)ely-keskus.fi, 0295 028 551
  • Henrik Broman, henrik.broman(at)ely-keskus.fi, 0295 028 545

Pohjois-Karjala

  • Päivi Vaarala, paivi.vaarala(at)ely-keskus.fi, 0295 026 020

Pohjois-Pohjanmaa

  • Päivi Lappalainen, paivi.lappalainen(at)ely-keskus.fi, 0295 023 643

Pohjois-Savo

  • Jari Vitikainen, jari.vitikainen(at)ely-keskus.fi, 0295 026 644
  • Kaisa Hakala, kaisa.hakala(at)ely-keskus.fi, puh. 0295 026 553

Satakunta

  • Timo Klimoff, timo.klimoff(at)ely-keskus.fi, 0295 022 053
  • Päivi Lankoski-Raitio paivi.lankoski-raitio(at)ely-keskus.fi, 0295 022 039

Uusimaa

  • Jarmo Hartikainen, jarmo.hartikainen(at)ely-keskus.fi, 0295 025 112
  • Juha Seppälä, juha.a.seppala(at)ely-keskus.fi, 0295 020 955
  • Soile Koivistoinen, soile.koivistoinen(at)ely-keskus.fi, 0295 042 164
  • Sasu Pajala, sasu.pajala(at)ely-keskus.fi, 0295 021 120
  • Riikka Huhtanen-Pitkänen (koulutukset), riikka.huhtanen-pitkanen(at)ely-keskus.fi, 0295 029 123
  • Tuija Saarinen (koulutukset), tuija.saarinen(at)ely-keskus.fi, 0295 025 008
  • Conny Lindroos, conny.lindroos(at)ely-keskus.fi, 0295 025 142
  • Armi Leivonen, armi.leivonen(at)ely-keskus.fi, 0295 025 067
  • Noora Kaukonen, noora.kaukonen(at)ely-keskus.fi, 0295 025 110
  • Milla-Mari Hallikainen, milla-mari.hallikainen(at)ely-keskus.fi, 0295 025 115
  • Antti Eloranta, antti.eloranta(at)ely-keskus.fi, 0295 025 012

Varsinais-Suomi

  • Jukka Ojala, jukka.ojala(at)ely-keskus.fi, 0295 036 204
  • Artturi Kaukoranta (koulutukset), artturi.kaukoranta(at)ely-keskus.fi, 0295 022 788

"ELY-keskuksessa olevan henkilöstön asiantuntemus on ollut ratkaisevaa projektien onnistumisen kannalta."

Päivitetty: 09.11.2022