Yhteystiedot

ELY-keskusten asiointisähköpostit

Kerro viestissäsi yrityksen y-tunnus, sijaintimaakunta sekä kehittämistarve lyhyesti. ELY-keskus ottaa sinuun yhteyttä joko puhelimitse tai sähköpostilla.

Etelä-Pohjanmaa

  • Kari Välimäki, kari.valimaki@ely-keskus.fi, 0295 027 642

Etelä-Savo

  • Tiina Väärä, tiina.vaara@ely-keskus.fi, 0295 024 104
  • Katriina Säisä, katriina.saisa@ely-keskus.fi, 0295 024 090

Häme

  • Sasu Pajala, sasu.pajala@ely-keskus.fi, 0295 021 120
  • Katja Halle, katja.halle@ely-keskus.fi, 0295 025 108
  • Timo Hakala, timo.hakala@ely-keskus.fi, 0295 025 105
  • Johanna Jalonen (koulutukset), johanna.jalonen@ely-keskus.fi, 0295 025 154

Kaakkois-Suomi

  • Timo Hakala, timo.hakala@ely-keskus.fi, 0295 025 105
  • Kirsi Hyrkäs, kirsi.hyrkas@ely-keskus.fi, 0295 029 104
  • Riikka Huhtanen-Pitkänen, riikka.huhtanen-pitkanen@ely-keskus.fi, 0295 029 123
  • Johanna Jalonen (koulutukset), johanna.jalonen@ely-keskus.fi, 0295 025 154

Kainuu

  • Päivi Lappalainen, paivi.lappalainen@ely-keskus.fi, 0295 023 643

Keski-Suomi

  • Pirjo Suhonen, pirjo.suhonen@ely-keskus.fi, 0295 024 601

Lappi

  • Jari Uusinarkaus, jari.uusinarkaus@ely-keskus.fi, 0295 037 141

Pirkanmaa

  • Jukka Ojala, jukka.ojala@ely-keskus.fi, 0295 036 204
  • Kirsti Pinomäki, kirsti.pinomaki@ely-keskus.fi, 0295 036 087

Pohjanmaa

  • Henrik Granqvist, henrik.granqvist@ely-keskus.fi, 0295 028 551
  • Henrik Broman, henrik.broman@ely-keskus.fi, 0295 028 545

Pohjois-Karjala

  • Päivi Vaarala, paivi.vaarala@ely-keskus.fi, 0295 026 020

Pohjois-Pohjanmaa

  • Päivi Lappalainen, paivi.lappalainen@ely-keskus.fi, 0295 023 643

Pohjois-Savo

  • Jari Vitikainen, jari.vitikainen@ely-keskus.fi, 0295 026 644

Satakunta

  • Timo Klimoff, timo.klimoff@ely-keskus.fi, 0295 022 053
  • Anne Jortikka, anne.jortikka@ely-keskus.fi, 0295 022 046

Uusimaa

  • Juha Seppälä, juha.a.seppala@ely-keskus.fi, 0295 020 955
  • Pirjo Karlsson, pirjo.karlsson@ely-keskus.fi, 0295 021 066
  • Ossi Paanala, ossi.paanala@ely-keskus.fi, 0295 025 015
  • Sasu Pajala, sasu.pajala@ely-keskus.fi, 0295 021 120
  • Päivi Niiles (koulutukset), paivi.niiles@ely-keskus.fi, 0295 021 113

Varsinais-Suomi

  • Jukka Ojala, jukka.ojala@ely-keskus.fi, 0295 036 204
  • Pirkka Hyssälä (koulutukset), pirkka.hyssala@ely-keskus.fi, 0295 023 037

Yritysten kehittämispalvelut, hyvät eväät eteenpäin.

Tee hakemus

Kun näkemys kehittämistarpeista on syntynyt, niin tee hakemus Analyysi- tai Konsultointipalvelusta (vaatii kirjautumista). Edustamiseen tarvittavat valtuutukset hoidetaan palvelussa Suomi.fi-valtuudet, jossa annettavan valtuuskoodin nimi on "Yritysten kehittämispalveluiden hakuasiointi" (Yrityspalvelut asiakategorian alla).

"ELY-keskuksessa olevan henkilöstön asiantuntemus on ollut ratkaisevaa projektien onnistumisen kannalta."