Yhteystiedot

ELY-keskusten asiointisähköpostit

Kerro viestissäsi yrityksen y-tunnus, sijaintimaakunta sekä kehittämistarve lyhyesti. ELY-keskus ottaa sinuun yhteyttä joko puhelimitse tai sähköpostilla.

   Etelä-Pohjanmaa

  • Kari Välimäki, kari.valimaki(at)ely-keskus.fi, 0295 027 642

   Etelä-Savo

  • Tiina Väärä, tiina.vaara(at)ely-keskus.fi, 0295 024 104
  • Katriina Säisä, katriina.saisa(at)ely-keskus.fi, 0295 024 090

   Häme

  • Sasu Pajala, sasu.pajala(at)ely-keskus.fi, 0295 021 120
  • Katja Halle, katja.halle(at)ely-keskus.fi, 0295 025 108
  • Timo Hakala, timo.hakala(at)ely-keskus.fi, 0295 025 105
  • Johanna Jalonen (koulutukset), johanna.jalonen(at)ely-keskus.fi, 0295 025 154

   Kaakkois-Suomi

  • Timo Hakala, timo.hakala(at)ely-keskus.fi, 0295 025 105
  • Kirsi Hyrkäs, kirsi.hyrkas(at)ely-keskus.fi, 0295 029 104
  • Riikka Huhtanen-Pitkänen, riikka.huhtanen-pitkanen(at)ely-keskus.fi, 0295 029 123
  • Johanna Jalonen (koulutukset), johanna.jalonen(at)ely-keskus.fi, 0295 025 154

   Kainuu

  • Päivi Lappalainen, paivi.lappalainen(at)ely-keskus.fi, 0295 023 643

   Keski-Suomi

  • Pirjo Suhonen, pirjo.suhonen(at)ely-keskus.fi, 0295 024 601

   Lappi

  • Jari Uusinarkaus, jari.uusinarkaus(at)ely-keskus.fi, 0295 037 141

   Pirkanmaa

  • Jukka Ojala, jukka.ojala(at)ely-keskus.fi, 0295 036 204
  • Kirsti Pinomäki, kirsti.pinomaki(at)ely-keskus.fi, 0295 036 087

   Pohjanmaa

  • Henrik Granqvist, henrik.granqvist(at)ely-keskus.fi, 0295 028 551
  • Henrik Broman, henrik.broman(at)ely-keskus.fi, 0295 028 545

   Pohjois-Karjala

  • Päivi Vaarala, paivi.vaarala(at)ely-keskus.fi, 0295 025 020

   Pohjois-Pohjanmaa

  • Päivi Lappalainen, paivi.lappalainen(at)ely-keskus.fi, 0295 023 643

   Pohjois-Savo

  • Jari Vitikainen, jari.vitikainen(at)ely-keskus.fi, 0295 026 644

   Satakunta

  • Timo Klimoff, timo.klimoff(at)ely-keskus.fi, 0295 022 053
  • Anne Jortikka, anne.jortikka(at)ely-keskus.fi, 0295 022 046

   Uusimaa

  • Juha Seppälä, juha.a.seppala(at)ely-keskus.fi, 0295 020 955
  • Pirjo Karlsson, pirjo.karlsson(at)ely-keskus.fi, 0295 021 066
  • Ossi Paanala, ossi.paanala(at)ely-keskus.fi, 0295 025 015
  • Sasu Pajala, sasu.pajala(at)ely-keskus.fi, 0295 021 120
  • Päivi Niiles (koulutukset), paivi.niiles(at)ely-keskus.fi, 0295 021 113

   Varsinais-Suomi

  • Jukka Ojala, jukka.ojala(at)ely-keskus.fi, 0295 036 204
  • Pirkka Hyssälä (koulutukset), pirkka.hyssala(at)ely-keskus.fi, 0295 023 037

 

Yritysten kehittämispalvelut, hyvät eväät eteenpäin.

 

Tee hakemus.

Analyysipalvelun hakemukseen.

Konsultointipalvelun hakemukseen.

Yritys-Suomen puhelinpalvelu puh 0295020500.

"ELY-keskuksessa olevan henkilöstön asiantuntemus on ollut ratkaisevaa projektien onnistumisen kannalta."